Sport

PSG-ja, me humbje nga skuadra e Arbër Zenelit, shpallet kampion i Francës

PSG-ja, me humbje nga skuadra e Arbër Zenelit, shpallet kampion i Francës
 

Kampionët e Francës, Paris St Germain, përfunduan sezonin e tyre në Ligue 1 me humbje prej 3-1 në Stade de Reims të premten teksa gardiani i portës së tyre, Gianluigi Buffon, ishte shumë larg formës së tij më të mirë.

Buffon nisi në vend të Alphonse Areolas dhe bëri disa pritje të mira të gjuajtjeve të shpeshta të Reimsit, por veterani italian s’ia doli t’u bënte ballë, raporton Reuters.