Sport

Superliga në shifra, dominon Feronikeli e dëshpëron KEK-u

Foto: Driton Paçarada / KD
 

Të dielën që lamë pas, është mbyllur sezonin 2018/2019 në Superligë dhe i 26-ti që nga mëvetësimi i futbollit kosovar.

Pas 33 xhirove, kampion u shpall Feronikeli me 80 pikë, duke lënë në pozitën e dytë Prishtinën me 75 dhe Llapin që u rendit i treti me 69 pikë.