Sport

Valencia, Getafe dhe Sevilla luftojnë për vendin e “Championsit”

 

Në xhiron e fundit të La Ligës spanjolle, vendi i parë u sigurua nga Barcelona, i dyti nga Atletico Madridi e i treti nga Real Madridi.

Megjithatë, është në pikëpyetje se kush do t’i bashkëngjitet në elitën e futbollit evropian për klube, treshes kryesuese.