Vendimin për 4 apo 6 gjyqtarë për derbin Feronikeli-Prishtina, e marrin vetë klubet

Vendimin për 4 apo 6 gjyqtarë për derbin Feronikeli-Prishtina, e marrin vetë klubet

17 May 2019 23:12

Emrat e gjyqtarëve të derbit ndërmjet Feronikelit dhe Prishtinës, ndeshje kjo që vendos për titull të kampionit, pritet të publikohen vetëm pak orë para se të nisë ndeshja, raporton “Sporti në KTV”.

Kështu ka bërë të ditur të premten për “Sportin në KTV”, kryetari i Komisionit të Gjyqtarëve, Përparim Hasani.

Hasani ka thënë se nuk e di nëse kjo ndeshje do të drejtohet me katër apo gjashtë gjyqtarë, pasi për këtë, sipas tij, do të vendosin vetë klubet.

Ndeshja Feronikeli - Prishtina, do të zhvillohet në stadiumin me kapacitet rreth dy mijë shikues “Rexhep Rexhepi” në Drenas.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme