PSG nxjerr në shitje Buffonin

PSG nxjerr në shitje Buffonin

15 May 2019 12:11

Gabimet ndaj Manchester Unitedit duket se i kanë kushtuar shtrenjtë portierit italian, Gianluigi Buffon.

Ish-gardiani i Juventusit është në skadencë kontrate në fund të këtij sezoni dhe sipas "La Repubblica" PSG nuk i ka ofruar kontratë.

Kjo mund ta detyrojë Buffonin që të varë dorezat mbi gozhdë, ose të mendojë për të vijuar karrierën në një tjetër kampionat.

Kujtojmë që Buffoni sapo ka festuar ditëlindjen e tij të 41-të dhe pensionimi shihet si alternativa e vetme për të.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme