Sport

Luftë e ashpër e Getafes, Sevillas e Valencias

Luftë e ashpër e Getafes, Sevillas e Valencias

Me Barcelonën që tashmë ka fituar titullin e kampiones në La Liga, fokusi kryesor në Spanjë gjatë tri xhirove të fundit do të jetë për pozitën e katërt në tabelë.

Për këtë pozitë, e fundit që siguron pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve dhe ofron një shpërblim prej 30 milionë eurosh, po luftojnë tri skuadra - Getafe, Sevilla dhe Valencia.