Sport

Feronikeli përballë Drenicës, Llapi ndaj Trepçës ‘89

Feronikeli përballë Drenicës, Llapi ndaj Trepçës ‘89
 

Derbi i xhiros së 30-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll do të zhvillohet në stadiumin e qytetit të Gjilanit, ku do të përballen nënkampionia Prishtina dhe kampionia Drita.

“Bardhekaltrit” e Prishtinës kanë një seri prej tetë fitoreve rresht dhe për ta ndjekur garën për titull, kur kanë mbetur edhe tri xhiro deri në përfundim të këtij edicioni, i duhet vetëm fitorja.