Sport

Feronikeli e Trepça ’89 në finale të Kupës

Feronikeli e Trepça ’89 në finale të Kupës

Feronikeli dhe Trepça ’89 janë kualifikuar në finale të Kupës së Kosovës.

Ekipet kaluan lehtësisht në këtë fazë, pasi Feronikeli mposhti Ballkanin në dy gjysmëfinalet, e ’89-shi eliminoi Vëllaznimin.