1 perditesime
17:42

Feronikeli e Llapi vazhdojnë garën për titull, Ferizaj mposht Ballkanin

Janë zhvilluar sot tri ndeshje të Superligës së Kosovës në futboll.

Feronikeli e Llapi, që janë në garë për titull, kanë shënuar fitore ndaj Gjilanit respektivisht Dritës, transmeton Koha.net.

Derisa fitore si mysafir shënoi Ferizaj ndaj Ballkanit.

Feronikeli shënoi fitore me rezultat prej 2 me 0 me golat e shënuara nga Kastriot Rexha dhe Carioca Jean.

Llapi shënoi fitore fal golit të shënuar nga Alidemaj në minutën e 71.

E në ndeshjen Ballkani – Ferizaj u shënuan gjashtë gola.

Topalli e Nebija shënuan për vendasit. Kurse për Ferizajn dy gola i shënoi Gashi, kurse nga një gol shënuan Dautaj e Krasniqi.

Tabela aktuale është kjo:

Image
16:30

Feronikeli e mbyll pjesën e parë me epërsi ndaj Gjilanit

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Feronikelit dhe Gjilanit, me epërsi të ekipit vendas.

Klubi Drenasi është duke udhëhequr me rezultat prej 2 me 0 pas 45 minutave të parë, raporton KTV.

Kastriot Rexha i dha epërsinë Feronikelit në minutën e tetë.

Kurse epërsinë e dyfishoi Carioca Jean në minutën e 35.

E gjatë kësaj kohe po zhvillohen edhe dy ndeshje të tjera.

Llapi e Drita kanë mbyllur pjesën e parë me rezultat prej 0-0.

Derisa Ballkani e Ferizaj kanë barazuar në pjesën e parë me rezultat prej 1-1. Për Ballkanin shënoi Topalli, kurse për mysafirët shënoi Gashi.