Sport

Portland eliminon Oklahoman, kualifikohen edhe Toronto dhe Philadelphia

Portland eliminon Oklahoman, kualifikohen edhe Toronto dhe Philadelphia

Tri skuadra kanë siguruar kalimin tutje në play offin e NBA.

Toronto Raptors, Philadelphia 76ers dhe Portland Trail Blazers, janë gjysmëfinaliste të konferencave të tyre.