Shumë klube pas Pepes Foto: Reuters

Shumë klube pas Pepes

22 April 2019 22:59

Paraqitjet e fantastike me Lillen në Francë, kanë bërë që për sulmuesin nga Bregu i Fildishtë, Nicolas Pepe, të interesohen klubet e mëdha evropiane.

Mediat në Francë raportojnë se së fundmi, në garë për Pepen kanë hyrë edhe Barcelona e Liverpooli.

23-vjeçari, në këtë sezon ka realizuar 20 gola e 14 asistime në 36 ndeshje sa ka luajtur në të gjitha garat, paraqitje këto që kanë rënë në sy të gjigantëve evropian.

Për Pepen, më herët janë interesuar edhe Bayerni, Chelsea, Interi dhe PSG-ja.

Kontrata me klubin francez, Pepes i skadon në vitin 2022.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme