Sport

Holanda shtyn komplet një xhiro për të ndihmuar Ajaxin

Holanda shtyn komplet një xhiro për të ndihmuar Ajaxin

Të gjitha ndeshjet e xhiros së 32-të në “Eredivisie” që është dashur të zhvilloheshin pak ditë para duelit të Ajaxit me Tottenhamin në kuadër të gjysmëfinales së parë të Ligës së Kampionëve, janë shtyrë me vendim të Federatës së Futbollit të Holandës.

Ajaxi fundjavën e ardhshme, më 28 prill, është dashur të përballet me De Graafschapin në kuadër të kampionatit holandez kurse dy ditë më vonë do të duhej të luante ndeshjen e parë gjysmëfinale në Londër kundër Tottenhamit. Në mënyrë që Ajaxi të ketë më shumë kohë për t'u përgatitur për këtë përballje dhe të jetë më i pushuar, federata holandeze ka shtyrë komplet këtë xhiro, e cila do të zhvillohet më 15 maj.