Sport

Guardiola e sheh veten “si dështim” në Ligën e Kampionëve

Guardiola e sheh veten “si dështim” në Ligën e Kampionëve

Fitimi i Ligës së Kampionëve dy herë si trajner e vendos Pep Guardiolan në një grup elitar. Mbi të gjitha, vetëm tre trajnerë e kanë fituar garën e madhe më tepër herë.

Por, për disa, bilanci i Guardiolas në garën elitare të klubeve po bëhet si njollë në karrierën e tij të bujshme dhe trajneri i Manchester Cityt po synon ta largojë atë njollë.