Sport

Kupa, shpëtimi i sezonit

Kupa, shpëtimi i sezonit

Gani Sejdiu do të debutojë si trajner i Ballkanit në ndeshjen që mund të jetë pikë kthese në rrugëtimin e kësaj skuadre.

Ballkani e pret të mërkurën (15:00) në Suharekë Feronikelin, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll. Një fitore eventuale dhe një rezultat i mirë në ndeshjen e kthimit mund ta çojnë Ballkanin në finale dhe të ëndërrojë garat evropiane, shkruan sot Koha Ditore.