Mesfushorët e shtrenjtë më në fund po dëshmojnë vlerat

Mesfushorët e shtrenjtë më në fund po dëshmojnë vlerat

16 April 2019 09:35

Ata u transferuan në verë për 120 milionë euro, me synim për të sjellë një dimension të ri në mesfushën e Liverpoolit. Fabinho ishte mesfushori defensiv i cili i ka munguar skuadrës për vite.

Ndërkohë Naby Keita ishte menduar si një mesfushor që vrapon shumë, energjik dhe shënon gola, në stil pak a shumë si të Steven Gerrardit.

Janë dashur tetë muaj, ndërsa kishte edhe skepticizëm në fillim, por ata më në fund po tregojnë vlerën e tyre për skuadrën që mund të përfundojë stinorin si kampion i Premier Leagues, e ndoshta edhe i Ligës së Kampionëve.

Golat e treshes ofensive të Liverpoolit, Mohamed Salah, Sadio Mane dhe Roberto Firmino flasin vetë. Mbrojtja e drejtuar nga Virgil van Dijk dominues, meriton lëvdata se është më e forta në ligë.

Por trajneri i Liverpoolit, Juergen Klopp, më në fund ka gjetur mesfushën ideale për të kompletuar skuadrën... (Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme