3 perditesime
18:23

Kosova U19 humb nga Taipei Kinez

Kosova U19 ka pësuar humbje në gjysmëfinale të IHF Trophy ndaj Taipeit Kinez në hendboll.

Taipei Kinez ishte superior ndaj Kosovës U19, dhe arriti të krijojnë epërsi të thellë në pjesën e dytë të takimit, transmeton KTV.

Ndeshja përfundoi në të mirë të ekipit mysafir me rezultat prej 26-35.

18:07

Taipei Kinez me epërsi të lartë ndaj Kosovës U19

Taipei Kinez ka krijuar epërsi të thellë ndaj Kosovës U19, raporton KTV.

Rezultati momental i takimit të sotëm është 30-19, më i larti deri më tash në këtë takim.

17:39

Mbyllet pjesa e parë, Kosova U19 duke humbur nga Taipei Kinez

Ka përfunduar pjesa e parë e gjysmëfinales së IHF Trophy në hendboll ndërmjet Kosovës U19 dhe Taipeit Kinez.

Mysafirët e mbyllën pjesën e parë me epërsi prej katër golave, transmeton KTV.

Taipei Kinez po udhëheq pas pjesës së parë me rezultat prej 17:13.

17:23

Kosova U19 po barazon me Taipein Kinez

Kombëtarja e Kosovës në hendboll U19 është duke barazuar në Prishtinë ndaj Taipeit Kinezit.

Kjo është gjysmëfinalja e IHF Trophy Intercontinental, transmeton KTV.

Rezultati momental është 10 me 10.

Image