Vedat Muriqi arrin marrëveshje personale me Fenerbhaçen

Vedat Muriqi arrin marrëveshje personale me Fenerbhaçen

12 April 2019 15:57

Vedat Muriqi do të bëhet me skuadër të re në afatin kalimtar të verës.

Sulmuesi shtatlartë që po shkëlqen këtë sezon me Rizesporin, ka arritur marrëveshje personale me gjigantin turk, Fenerbhaçe.

Sipas medieve turke, Fenerbhaçe ka dërguar një ofertë prej tre milionë eurosh për sulmuesin e Kombëtares së Kosovës, ofertë kjo që mund të pranohet nga Rizespori, transmeton KTV.

Sulmuesi kosovar po shkëlqen në elitën e futbollit turk, duke shënuar 12 gola dhe 7 asistime.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme