2 perditesime
22:52

Arsenali me kapital të mirë pret ndeshjen e kthimit ndaj Napolit

Arsenali ka krijuar kapital të mirë për ndeshjen e dytë çerekfinale në Ligën e Evropës ndaj Napolit, pasi si vendas ka arritur të fitojë me dy gola diferencë, 2 me 0.

Aaron Ramsey dhe Lucas Torreira shënuan dy golat në pjesën e parë.

Takimi i kthimit zhvillohet të enjten e 18 prillit në Napoli.

21:26

Arsenali dyfishon epërsinë ndaj Napolit

Arsenali ka dyfishuar epërsinë ndaj Napolit në ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Evropës.

Lucas Torreira ishte futbollisti i Arsenalit që gjuajti drejt golit nga distanca, e topi i devijuar nga Kalidou Koulibaly përfundoi në rrjetën e mysafirëve.

Goli i dytë i “Topçinjve” erdhi në minutën e 25-të.

 

 

21:18

Ramsey kalon Arsenalin në epërsi ndaj Napolit

Image

Aaron Ramsey ka kaluar Arsenalin në epërsi në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Evropës ndaj Napolit.

Ai shënoi në minutën e 15-të për 1 me 0 pas asistimit nga Maitland-Niles.