Sport

Reali i ofron kontratë të re Varanes

Reali i ofron kontratë të re Varanes
 

Te Real Madridi dëshirojnë me çdo kusht të mbajnë në ekip qendërmbrojtësin francez Raphael Varane, të cilit tashmë i kanë ofruar një kontratë të re, raporton “Marca” të premten.

Me kontratën e re, Varane do të mbetet pjesë e Realit deri në vitin 2024 si dhe do të ketë një rritje të pagës vjetore prej gjashtë në nëntë milionë euro, transmeton “Koha Ditore”. 25-vjeçari, aktualisht ka kontratë me Realin deri në vitin 2022 kurse pjesë e klubit është prej vitit 2011.