Sport

Korenica ia sjell fitoren Prishtinës, ngushtohet diferenca në krye të tabelës

Korenica ia sjell fitoren Prishtinës, ngushtohet diferenca në krye të tabelës
 

Meriton Korenica me dy gola ndaj Ballkanit ia ka sjellë Prishtinës fitoren e 16-të në sezon dhe e ka afruar atë me liderin Feronikelin.

Korenica shënoi në minutat 73 dhe 88 në kuadër të xhiros së 24-të të Superligës së Kosovës, për fitoren 0 me 2.