Kloppi tregon gjendjen e Shaqirit Foto: LFC

Kloppi tregon gjendjen e Shaqirit

26 March 2019 20:26

Xherdan Shaqiri nuk ka mundur t’i bashkohet Zvicrën për ndeshjet kualifikuese për Evropian shkaku i lëndimit të ijëve.

Kloppi ka konfirmuar për faqen e Liverpoolit se ai është duke progres të mirë për t’u rikthyer, megjithatë ende nuk është kthyer në stërvitje të plota, transmeton Koha.net.

“Ai është mirë, shumë më mirë. Shaqa, që disa javë ka pasur probleme me ije. Ai ka stërvitur, jo ashtu siç ai mundet, por ishte përfshirë në skuadër sepse nuk kishim shumë opsione. Tani ndihet çdo ditë e më mirë dhe duhet të jetë i gatshëm për fundjavë”, ka thënë Kloppi.

Kujtojmë se Kloppi i ka dhënë shumë pak hapësirë Shaqirit më 2019.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme