Ish-trajneri i Lazios pritet ta zëvendësojë Panuccin te Shqipëria

Ish-trajneri i Lazios pritet ta zëvendësojë Panuccin te Shqipëria

23 March 2019 19:10

Federata e Shqiptare e Futbollit sot kishte marrë vendim ta shkarkonte Christian Panuccin nga postin e trajnerit të Shqipërisë pas humbjes së mbrëmshme nga Turqia.

Mediat italiane raportojnë se në vend të tij mund të vijë ish-trajneri i Lazios dhe Napolit, Edy Reja, transmeton Koha.net.

73 vjeçari nuk ka punuar që kur ishte larguar nga Atalanta më 2016.

Raportohet se ai është favorit, dhe është në negociata të avancuara me FSHF-në.

Reja mund të bëhet trajneri i tretë italian që e merr drejtimin e Shqipërisë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme