Granit Xhaka gjithnjë e më larg Arsenalit

Granit Xhaka gjithnjë e më larg Arsenalit

23 March 2019 10:53

Mesfushori shqiptar me nënshtetësi zvicerane, Granit Xhaka, ka lënë të kuptohet se mund të largohet nga Arsenali dhe të bëjë karrierë te ndonjë skuadër tjetër.

Këtë e ka pranuar vetë mesfushori shqiptar në një deklarim të bërë së fundi.

26 vjeçari i ka thënë gazetës zvicerane Tagblatt, se nuk ka nevojë t’i jap fund karrierës së tij në veri të Londrës, përcjell ‘Goal.com’, transmeton KosovaPress.

Xhaka tek Arsenali është transferuar në verën e vitit 2016 për 40 milionë euro nga Borussia Monchengladbach.

Mesfushori ka bërë karrierë edhe në Zvicër te Basel, ndërsa është shumë i rëndësishëm edhe te Përfaqësuesja helvetike.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme