Sport

Zidanen e pret punë e madhe për rindërtimin e Realit

Zidanen e pret punë e madhe për rindërtimin e Realit
 

Skuadra e Real Madridit, që Zinedine Zidane e ka marrë ta drejtojë të hënën, duket krejt ndryshe nga ajo që la pas më pak se një vit më parë.

Real Madridi vetëm sa kishte fituar titullin e tretë rresht të Ligës së Kampionëve, kur Zidane vendosi të largohej në fund të stinorit të kaluar. Cristiano Ronaldo ishte ende pjesë e skuadrës dhe shumë pak veta kishin vënë në dyshim kualitetin e skuadrës që kishte kombinuar me sukses talentin e ri dhe lojtarët me përvojë. Presidenti i klubit Florentino Perez ishte përgëzuar që kishte mbajtur klubin në majë për aq gjatë, shkruan sot Koha Ditore.