Sport

Dy shqiptarët e Lazios e presin në ankth miqësoren në Prishtinë

 

Miqësorja ndaj Danimarkës do t'i paraprijë fillimit "të epokës" së re për Përfaqësuesen e Kosovës në futboll - kualifikimeve për "Euro 2020", shkruan sot Koha Ditore.

Ndeshja Kosovë - Danimarkë luhet më 21 mars në stadiumin "Fadil Vokrri" në Prishtinë, ndërsa katër ditë më vonë në arenën e njëjtë vjen Bullgaria për ndeshjen e parë të kualifikimeve. Kosova nuk ka luajtur deri më tash me Danimarkën dhe nuk ka ndonjë të kaluar me këtë përfaqësuese të nivelit të lartë evropian.