Sport

Llapi akuzon FFK-në se i dha 38 mijë euro premi Prishtinës për fitore, sqarohet Batatina

Llapi akuzon FFK-në se i dha 38 mijë euro premi Prishtinës për fitore, sqarohet Batatina
 

Llapi ka akuzuar FFK-në dhe kreun e saj, Agim Ademin se i ka dhënë një premi prej 38 mijë eurosh klubit të futbollit Prishtina që ta mposhtë Llapin në derbin e sotëm në kuadër të Superligës.

“Sot nuk e kemi mposhtur vetëm Prishtinën, por edhe Federatën e Futbollit të Kosovës e cila i ka dhënë premi 38000 euro për ta mposhtur Llapin. Të premten, një ditë para ndeshjes presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi i pagoi FC Prishtinës premi në vlerë 38000€. Kjo nuk ndodh askund në botë, kjo është për hetuesi”, ka shkruar klubi i Llapit në Facebook.