Arsenali spektakël golash ndaj Bournemouthit Foto: Reuters

Arsenali spektakël golash ndaj Bournemouthit

27 February 2019 22:32

Arsenali ka bërë një paraqitje të jashtëzakonshme në fitoren e sotme ndaj Bournemouthit.

5 me 1 ishte rezultati përfundimtar i takimit të sotëm, transmeton Koha.net.

Ishte Mesut Ozili ai që shënoi golin e parë në minutën e katërt pas asistimit nga Kolasinaqi.

Ozil më pas asistoi për Mkhitaryanin në minutën e 27.

Mysafirët e ngushtuan epërsinë në minutën e 39 përmes Moussetit.

Në pjesën e dytë Arsenali shënoi edhe tre herë, përmes Koscielnyt, Aubameyangut, dhe Lacazettes.

në vendin e katërt tani ka 56 pikë. Kurse Bournemouthi në vendin e 12 ka 34 pikë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme