Sport

Messi është kthyer në formën më të mirë para ndeshjeve me Realin

Messi është kthyer në formën më të mirë para ndeshjeve me Realin

Me dy ndeshje rresht që e presin ndaj Barcelonës, Real Madridi ka parë shkëlqimin e Lionel Messit e që shpreson të mos e shohë këtë javë.

Pas një serie të performancave jo të mira, Messi pati një ndeshje impresive kundër Sevillas në ligë të shtunën, duke shënuar tre gola dhe duke asistuar një për të hequr çdo dilemë lidhur me formën e tij.