Sport

Jadon Sancho kërkohet edhe nga Liverpooli

Jadon Sancho kërkohet edhe nga Liverpooli

Jurgen Klopp e ka lavdëruar tej mase vendimin që Jadon Sancho ta lë Manchester Cityn për Borussia Dortmundin, dhe e ka pranuar se ka pasur interesim të tij për futbollistin, megjithatë ka qenë i pamundur transferimi.

“The Mirror” raporton se Liverpooli tani ka shans të mirë për ta transferuar atë, sepse Dortmundi dëshiron që futbollistët që i ka, t’i shesë në Premier Leaguen angleze, transmeton KTV.