Sport

Nisma e furishme e Rexhës i jep krah Feronikelit

Nisma e furishme e Rexhës i jep krah Feronikelit

Në dy ndeshjet e para të pjesës pranverore, sulmuesi Kastriot Rexha ka shënuar tre gola. Dhe golat e tij ishin tejet të rëndësishëm për skuadrën që synon të kthejë titullin dhe Kupën në Drenas, shkruan sot Koha Ditore.

Sulmuesi shtatlartë shënoi golin e vetëm në duelin çerekfinal të Kupës ndaj Ferizajt (1:0) për të ndihmuar Feronikelin të kualifikohet në gjysmëfinale të kësaj gare, kurse të hënën realizoi dy golat në triumfin 2:0 në udhëtim ndaj Lirisë, i cili i mundësoi Feronikelit të ngjitet në krye të renditjes pas një periudhe të gjatë.