Barcelona e pushuar shikon të gjejë sërish rrugën e sukseseve

Barcelona e pushuar shikon të gjejë sërish rrugën e sukseseve

15 February 2019 14:59

Në një krizë të vogël dhe nën presion, Barcelona shpreson të ketë mbushur bateritë plotësisht për periudhën më të vështirë të stinorit.

Pas tri barazimeve rresht, përfshirë dy në ligën e Spanjës që i kanë lejuar Real Madridit të kthehet në garë në La Liga, Barcelona ka pasur një javë pushim para disa ndeshjeve kyç në ligë, Kupë të Spanjës dhe Ligë të Kampionëve, përcjell Koha Ditore shkrimin e AP.

Pushimi ka qenë shumë i mirëseardhur dhe ajo që Barcelonës i është dashur për të mbushur bateritë e lojtarëve dhe për të siguruar edhe se ylli më i madh Lionel Messi është në formën e plotë fizike, pas një lëndimi që mori.

"Ne do të jemi sërish në formën tonë më të mirë pas një jave të qetë", ka thënë mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitiq, pas një performance jo të mirë të Barçës në barazimin pa gola me Athletic Bilbaon të dielën....(Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme