Sport

Dortmundi në alarm pas serisë jo të mirë

Dortmundi në alarm pas serisë jo të mirë

Borussia Dortmundi ishte në garë për tre trofetë e mundshëm vetëm pak javë më parë, mirëpo rënia në formë në javët e fundit e ka lënë skuadrën në një situatë ku duhet ta mposhtë Nuernbergun e fundit në tabelë, të hënën, për t'u rikthyer në rrugën e duhur, shkruan Reuters.

Dortmundi kryeson në Bundesligë me pesë pikë epërsi ndaj Bayern Muenchenit që zë vendin e dytë, dhe i duhet fitorja ndaj Nuernbergut për të ruajtur avantazhin, pasi në fundjavën e kaluar lëshoi epërsinë 3:0 dhe barazoi 3:3 me Hoffenheimin, përcjell Koha Ditore.