Sport

“Vinicius ende s’është i gatshëm për ta zëvendësuar Ronaldon”

“Vinicius ende s’është i gatshëm për ta zëvendësuar Ronaldon”
 

Real Madridi ende po e ndien mungesën e Cristiano Ronaldos dhe nuk mund të pretë që zbrazëtia që është krijuar me largimin e portugezit të mbushet nga i riu Vinicius Junior, thotë Jordi Cruyff.

Pesë herë futbollisti më i mirë në botë është bashkuar në verë me Juventusin për 114 milionë euro, pas nëntë sezoneve të suksesshme me Real Madridin, transmeton Koha.net.