Ponte Prizreni fiton derbin ndaj Bashkimit

Ponte Prizreni fiton derbin ndaj Bashkimit

02 February 2019 21:46

Ponte Prizreni ka shënuar fitore në derbin lokal ndaj Bashkimit në kuadër të xhiros së XVII në Superligën e Kosovës në basketboll.

Në “Sezai Surroi” Ponte Prizreni shënoi fitore me rezultat prej 75:83 (17:23, 19:20, 14:15, 25:25), transmeton Koha.net.

Më efikasi te Ponte Prizreni ishte Elliot Cole me 23 pikë, 3 kërcime dhe 6 asistime.

Kurse te Bashkimi më i miri ishte Jordan Capps me 21 pikë.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme