Sport

Cimili e Krasniqi tregojnë emocionet dhe sfidat e rrugëtimit të parë të futsallit drejt Botërorit

 

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall ka kaluar me sukses fazën e parë të kualifikimeve për Botërorin “Lituania 2020”.

Djelmoshat e Ramadan Cimilit kanë arritur të sigurojnë kualifikimin për në “Main Round” pas dy fitoreve, nga tri të mundshme, të zhvilluara në Minsk të Bjellorusisë nga 30 janari deri më 2 shkurt.