Sport

Sarri ka humbur ndikimin te Chelsea në stinorin debutues

Sarri ka humbur ndikimin te Chelsea në stinorin debutues

Puna e Maurizio Sarrit te Chelsea është në rrezik pas humbjes turpëruese ndaj Bournemouthit me shifrat 4:0. Është vetëm hera e dytë në histori të Premier Leagues që Chelsea pëson me katër gola dallim.

Herën e parë ishte kundër Liverpoolit në vitin 1996, para epokës së Roman Abramovichit, dhe Sarri pranoi pas ndeshjes ndaj Bournemouthit se nuk po mund të motivonte lojtarët që ka, përcjell Koha Ditore shkrimin e Daily Mail.