Sport

Prishtina kërkon fitore në Hungari për të ruajtur ato pak shpresa që ka

Prishtina kërkon fitore në Hungari për të ruajtur ato pak shpresa që ka
Foto: Ilustrim
 

Te Z Mobile Prishtina vazhdojnë të besojnë në ato pak mundësi që kanë për kualifikim në 1/8 e finales te FIBA Europe Cup. Dhe me këtë shpresë ekipi bardhekaltër ka marrë rrugën drejt Hungarisë të martën paradite, shkruan sot Koha Ditore.

Skuadra kosovare të mërkurën (sot, 18:00) do të përballet me Szolnoki Olajin që tashmë është eliminuar si ekipi i vetëm në Grupin I pa fitore. Prishtina duhet të fitojë dhe të shpresojë se në ndeshjen tjetër Wuerzburgu do të triumfojë në shtëpi kundër Pinar Karshiyakas. Nëse realizohet ky skenar, atëherë Prishtina në xhiron e fundit mund ta sigurojë kalimin nëse e mposht ekipin turk me më shumë se 22 pikë dallim.