Sport

Dy skuadrat lidere kanë 20 reprezentues në radhët e veta

Dy skuadrat lidere kanë 20 reprezentues në radhët e veta
 

Fushata kualifikuese për botërorin e futsallit "Lituania 2020", që nis javën e ardhshme, ka nxjerrë në pah peshën e disa prej ekipeve të Superligës së Kosovës në futsall, veçanërisht Prishtinës dhe Liburnit, shkruan sot Koha Ditore.

Të dy këto ekipe elitare që këtë edicion po luftojnë për titullin e kampionit të Kosovës në futsall, për këto kualifikime kanë furnizuar tri përfaqësuese me lojtarë: Kosovën, Shqipërinë e Maqedoninë. Të dyja bashkë do t'i kenë 20 lojtarë të angazhuar gjatë javës së ardhshme: 11 Liburni dhe 9 Prishtina.