Sport

Nadal e Sharapova kalojnë me sukses rundin e dytë në “Australian Open”

Nadal e Sharapova kalojnë me sukses rundin e dytë në “Australian Open”

Rafael Nadal e kaloi me sukses kundërshtarin e rundit të dytë, Matthew Ebden, 6:3, 6:2 dhe 6:2 në garën e “Australian Open” të mërkurën, në një paraqitje të jashtëzakonshme.

17-herë fituesi i Grand-Slameve nuk e rrezikoi për asnjë moment fitoren, dhe tani në rundin e tretë të garës do të ketë përballë australianin, Alex de Minaur.