Sport

Bashkimi pa trajner në derbin shqiptar të BIBL-it

Foto: Ilustrim
 

Krunoslav Krajnoviq nuk do ta udhëheqë skuadrën e Bashkimit në ndeshjen kundër Teutës së Durrësit në kuadër të Ligës Ballkanike (BIBL) që zhvillohet të mërkurën (sot, 19:30) në Prizren.

Krajnoviq është larguar nga posti i trajnerit me marrëveshje të dyanshme të martën, ka njoftuar drejtori sportiv i Bashkimit, Artan Kurti. Dhe, pikërisht ai së bashku me dy ndihmësit e tjerë të Krajnoviqit pritet ta drejtojnë Bashkimin në ndeshjen kundër Teutës.