Sport

Messi thyen edhe një rekord golash në La Liga

Messi thyen edhe një rekord golash në La Liga
 

Futbollisti argjentinas Lionel Messi bëhet lojtari i parë dhe i vetëm që ka shënuar 400 gola në La Liga.

Këtë e arriti me golin e sotëm ndaj Eibarit në fitoren prej 3 me 0 të Barcelonës, transmeton Koha.net.