Sport

Grezda po adaptohet te gjiganti skocez

Grezda po adaptohet te gjiganti skocez

Sulmuesi i krahut, kosovari Eros Grezda, në një intervistë dhënë të mërkurën për televizionin e Glasgow Rangers ka thënë se gradualisht po adaptohet tek ekipi i madh i Skocisë, transmeton Koha Ditore.

Grezda që është pjesë e Kombëtares së Shqipërisë para fillimit të këtij edicioni u transferua te Rangersat nga Osijeku për dy milionë euro dhe firmosi kontratë deri në verën e vitit 2022. Ai deri më tash ka 14 paraqitje te Glasgow në të gjitha garat, kurse në kampionat ka shënuar dy gola dhe ka dhënë një asistim.