Van Dijk e ka kthyer Liverpoolin në pretendent serioz për titull

Van Dijk e ka kthyer Liverpoolin në pretendent serioz për titull

24 December 2018 11:31

Gjasat e Liverpoolit për të fituar titullin e Premier Leagues së Anglisë janë rritur pasi që skuadra angleze ka rritur në katër pikë epërsinë në krye, pas fitores 2:0 që e shënoi të premten ndaj Wolverhamptonit dhe humbjes befasuese 3:2 që pësoi kampioni në fuqi Manchester City në shtëpi të shtunën nga Crystal Palace.

Pas 18 xhirove Liverpooli mbetet skuadra e vetme që nuk ka pësuar humbje në ligë dhe ka 48 pikë, katër më tepër se City që zë vendin e dytë, shkruan sot Koha Ditore.

Të mërkurën Liverpooli e pret Newcastlen, ndërsa Manchester City luan në udhëtim kundër Leicester Cityt.

Në të vërtetë edhe bastoret kanë ulur kuotën që Liverpooli të fitojë titullin e Anglisë.

Qendërmbrojtësi Virgil van Dijk po vlerësohet si figurë kyç e kësaj ngritjeje të Liverpoolit.

(Detajet mund t’i gjeni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme