Sport

Juventusi synon të ruajë nismën perfekte

Juventusi synon të ruajë nismën perfekte

Cristiano Ronaldo pushtoi ballinat e gazetave në Itali fundjavën e kaluar, pasi shënoi golin e 5000-të të Juventusit në Serie A. Ai shënoi nga penalltia në derbin lokal kundër Torinos, të fituar nga Juve me rezultat 1:0.

Me këtë ai dhe skuadra e tij vazhduan të shfaqin formën që po i karakterizon këtë stinor. E këtë formë synojnë edhe ndaj Romës, të cilën e presin të shtunën mbrëma (20:30) në Torino. Ndeshja i takon xhiros së 17-të të kampionatit italian.