Southgate: Shumë të motivuara skuadrat që do të luajnë ndaj Anglisë Foto: Reuters

Southgate: Shumë të motivuara skuadrat që do të luajnë ndaj Anglisë

02 December 2018 18:51

Trajneri i kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate ka komentuar shortin e Grupit A  të kualifikimeve për Evropian, pjesë e së cilës është e Kosova.

Ai thotë se kombëtaret jo shumë të njohura do të jenë shumë të motivuara të luajnë ndaj Anglisë, sidomos në ndeshjet si vendas, transmeton Koha.net.

Në Grupin A përveç Anglisë dhe Kosovës janë edhe Republika e Çekisë, Bullgaria e Mali i Zi.

“Kur luani kundër vendeve më pak të njohura, motivimi i tyre për të luajtur ndaj Anglisë është shumë i lart. Veçanërisht ndeshjet që do t’i luajmë në udhëtim, mund të ketë atmosferë vërtetë të tensionuar, por jemi duke kaluar në momente të mira si ekip dhe duam t a mbajmë këtë momentum”, është shprehur ai, raporton Sky Sports.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme