Sport

Fury këndon në konferencën për media pas barazimit me Wilderin

Fury këndon në konferencën për media pas barazimit me Wilderin

Pavarësisht se nuk arriti të dalë fitues dhe të marrë titullin e botës në kategorinë e peshave të rënda në WBC, boksieri Tyson Fury ka vazhduar me paraqitjet e tij të veçanta.

Fury u ndal baras me kampionin Deontay Wilder në një meç që po cilësohet kontrovers për vendimin nga gjyqtarët. Fury u rrëzua dy herë nga Wilderi, por dominoi gjatë gjithë meçit.