Meçi Wilder – Fury mbyllet pa fitues Foto: Reuters

Meçi Wilder – Fury mbyllet pa fitues

02 December 2018 08:01

Mes spektaklit të madh dhe dramës deri në sekondat e fundit, meçi i boksit për kategorinë e peshave të larta në WBC mes Deontay Wilderit dhe Tyson Furyt është mbyllur baras.

Kampioni i botës, Wilder, arriti të rrëzonte dy herë për tokë britanikun, por ai u ngrit dhe fitoi shumë raunde për të dramatizuar meçin deri në fund.

Amerikani arriti ta rrëzonte Furyn në raundet 9 dhe 12.

Gjyqtarët dhanë këtë rezultat në fund, 115:111 për Wilderin, 114:112 për Furyn teksa një tjetër ishte i barabartë 113:113.

Pas 36 minutash të nxehta në Los Angeles, të dy boksierët kërkuan rimeç, dhe tani pritet vetëm caktimi i një date të re.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme