Sport

Lazio e Milani ndajnë pikët në duelin për pozitën e katërt

Lazio e Milani ndajnë pikët në duelin për pozitën e katërt

Lazio dhe Milani kanë ndarë pikët në kuadër të kryendeshjes së xhiros së 13-të në Serie A, si dhe në duelin direkt për pozitën e katërt në tabelë, duke barazuar 1 me 1.

Skuadra nga Milano kaloi e para në epërsi me golin e realizuar nga Franck Kessie 12 minuta para fundit të takimit. Kur pritej që fitorja t’iu takonte kuqezinjve, në skenë doli Joaquin Correa pak sekonda para fundit për të barazuar gjithçka.