Dortmundi nuk njeh kundërshtar në Bundesliga

Dortmundi nuk njeh kundërshtar në Bundesliga

24 November 2018 17:31

Borussia Dortmundi ka vazhduar rrugëtimin pa humbje në Bundesliga, duke mposhtur Mainzin me rezultat 2 me 1.

“Milionerët” realizuan me golin e sulmuesit në top-formë Paco Alcacer, ndërsa vendasit barazuan me Quaisonin.

Fitoren mysafirëve ua siguroi Lukas Piszcek dhe tani tubojnë 30 pikë në vendin e parë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme