Loret Sadiku kthehet te Shqipëria

Loret Sadiku kthehet te Shqipëria

07 November 2018 13:02

Loret Sadiku është kthyer te kombëtarja shqiptare pasi iu pamundësua paraqitja në fanellën e Kosovës.

Bunjaki pret nga Shqipëria ta ftojë Sadikun

Ai është shëndosh e mirë dhe i gatshëm të luajë, por përfaqësimin e vendit prej nga vjen nuk ia lejoi rregullorja e FIFA-s. Në të, si mbrojtësin më të mirë "në treg" tash për tash, Kosova kishte llogaritur shumë, por tani është dorëzuar plotësisht pasi është ftuar nga Shqipëria.

Suedia refuzohet për Sadikun

Sadikut nuk iu lejua paraqitja me Kosovën pasi FIFA ishte arsyetuar që ai kishte bërë një ndërrim të përfaqësueses kur nga Suedia kishte kaluar në Shqipëri.

Mbrojtja e Kosovës “çalon” për arsye josportive

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme